Kelionės į Peloponesą
Individualūs pasiūlymai į Peloponesą
Poilsis žavingame Peloponeso pusiasalyje
Pietinėje Graikijos dalyje įsikūręs Peloponeso pusiasalis – istoriškai svarbių vietų lobynas, nukelsiantis Jus į praeitį. Keliaukite po Mikėnus ir grožėkitės Liūto vartais bei senoviniais griuvėsiais, bylojančiais apie didingą istoriją. Apsilankykite Spartoje ir sužinokite apie legendinius spartiečius ir jų griežtą gyvenimo būdą. Olimpijoje, olimpinių žaidynių gimtinėje, išvysite išsaugotas sporto arenas ir šventyklas, iš arčiau galėsite susipažinti su šios pasaulinės tradicijos ištakomis. Epidauro miestas ir Asklepijaus šventykla yra apipinti paslaptimis ir alsuoja ramybe. Įvairūs pusiasalio kraštovaizdžiai suteikia begalę galimybių patirti nuotykių gamtoje. Manio pusiasalis garsėja tradiciniais akmeniniais bokštais ir vaizdingais kaimais, nepaliestais laiko. Mėgstantiems žygius pėsčiomis rekomenduojama keliauti prie Taigeto kalno, kur galėsite susilieti su gamta ir gėrėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais. Pusmėnulio formos Voidokilia paplūdimys, skalaujamas krištolo skaidrumo vandens, idealiai tinka atsipalaiduoti ir mėgautis saulės voniomis. Nafplijas, pirmoji šiuolaikinės Graikijos sostinė, žavi lankytojus savo gatvelėmis ir venecijietiška architektūra. Apsistoję prabangiame viešbutyje, jaukiuose svečių namuose, kaimiškuose nameliuose ar bet kur kitur – visur pajusite graikų svetingumą. Iš Atėnų Peloponesą lengva pasiekti automobiliu arba viešuoju transportu.
Neradote pasiūlymo? Užklauskite!
Mūsų agentai pasistengs jums padėti bei pasiūlys individualiai paruoštą kelionę
Ką reikia žinoti keliaujant į Peloponesą?
- Lankomiausių vietų top: Mikėnų senoviniai griuvėsiai, olimpinių žaidynių gimtinė Olimpija, Epidauro antikinis teatras, Napflijo miestas, Spartos miestas, viduramžių tvirtovės miestas Monemvasija, Manio pusiasalis, Senovės Korintas, Voidokilijos paplūdimys, Taygetus kalnas, Mesenės archeologinė vietovė, Nemėja, Senovės Mesenė, Methoni pilis, Pylos ir Navarino įlanka, Diros urvai, Kardamyli kaimas, Kalavryta miestas, Patrai, Korinto kanalas, pajūrio miestas Gythio.
- Rekomenduojama kelionės trukmė: 3–7 dienos.
- Klimatas Peloponese: pusiasalyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos karštos, sausos vasaros ir švelnios, drėgnos žiemos. Pavasarį temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 25 °C, orai puikiai tinka lauko pramogoms, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis ir archeologinių vietovių tyrinėjimui. Vasarą temperatūra siekia 25–35 °C, o rudenį svyruoja nuo 15 °C iki 30 °C. Apskritai Peloponeso klimatas džiugina ištisus metus, todėl tai puiki vieta keliautojams, trokštantiems tyrinėti istorines vietas ir gėrėtis gamta bet kuriuo metų laiku.
- Peloponeso virtuvė: pasimėgaukite Peloponeso skoniais ir turtingomis kulinarinėmis tradicijomis. Padegustuokite vietinių vynuogynų vynų, o pakrantės tavernose ragaukite šviežių jūros gėrybių. Alyvuogės, alyvuogių aliejus, žolelės, vaisiai, daržovės, jūros gėrybės ir mėsa sudaro regiono kvapnių patiekalų pagrindą. Moussaka (klasikinis graikiškas patiekalas iš baklažanų, maltos mėsos, bulvių ir kreminio bešamelio padažo), souvlaki (ant grotelių kepti marinuotos mėsos iešmeliai), spanakopita (sūrus pyragas su špinatų, fetos sūrio, svogūnų ir žolelių įdaru) yra valgiai, kuriuos turite paragauti kelionės metu! Smaližiams patiks baklava (tešlos sluoksniai, įdaryti smulkintais riešutais ir pasaldinti medaus sirupu), loukoumades (kepti tešlos rutuliukai, aplieti medumi ir apibarstyti cinamonu) bei pasteli (tradicinis sezamo sėklų ir medaus batonėlis). Peloponeso vietinė virtuvė kviečia į gastronominę kelionę, kurioje puoselėjamas turtingas regiono kultūrinis paveldas – nuo senovinių receptų, perduodamų iš kartos į kartą, iki naujoviškų patiekalų, kuriuose atsiskleidžia šiuolaikinės kulinarinės technikos.
- Ekskursijos Peloponese: sudalyvaukite ekskursijoje po viduramžių pilis – ištyrinėkite Monemvasijos ir Methoni miestus, sugrąžinančius į Bizantijos ir Venecijos laikus. Sudalyvaukite vyno ekskursijoje – aplankysite Nemėjos vynuogynus ir padegustuosite išskirtinio skonio Agiorgitiko ir Moschofilero vynų. Kelionėje norite laiką leisti aktyviai? Leiskitės į žygį pėsčiomis po Mani pusiasalį vaizdingais takais, vedančiais per tradicinius kaimelius ir alyvmedžių giraites. Taip pat išbandykite savo jėgas žygiuodami į Taygetus kalną, iš kurio atsiveria nepakartojami panoraminiai Peloponeso vaizdai!
- Reikalingi dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Graikiją, būtina turėti asmens pasą arba asmens tapatybės kortelę. Viza nėra reikalinga.
- Sveikata: vykstantiems į Graikiją privalomų skiepų nėra, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, stabligės ir suaugusiems difterijos. Kviečiame dėl jų pasitarti su „Baltic Tours“ kelionių ekspertais.
- Populiariausi viešbučiai: Amanzoe 5*, The Romanos, a Luxury Collection Resort 5*, Euphoria Resort 5*, Westin Resort Costa Navarino 5*, Costa Navarino - The Romanos 5*, Dexamenes Seaside Hotel 5*, Arty Grand Hotel 5*, Grecotel Lux Me Dama Dama 5*, Euphoria Retreat 5*, Alas Resort & Spa 5*, Nafplia Palace Hotel & Villas 4*, Kyrimai Hotel 4*, Kinsterna Hotel & Spa 4*, Camvillia Resort & Spa 4*, Maison Grecque Hotel Extraordinaire 4*, Filoxenia Hotel & Spa 4*, Amalia Hotel Olympia 4*, Kleopatra Inn 4*, Dio Guesthouses 4*, Neda Hotel 4*.
- Šventės ir festivaliai Peloponese: prieš gavėnią Peloponesas gyvena karnavalo dvasia – vyksta spalvingi paradai, maskaradiniai vakarėliai ir gyvi gatvės pasirodymai. Patrai, didžiausias regiono miestas, rengia vieną garsiausių karnavalo švenčių Graikijoje – plaukioja valtys, skamba muzika ir vyksta šokiai, žavintys tiek vietinius gyventojus, tiek atostogautojus. Atėjus vasarai Peloponesas atgyja – čia vyksta daugybė vasaros festivalių. Visame regione, nuo senovinio Epidauro teatro iki viduramžių Monemvasijos pilies, rengiami įvairūs pasirodymai – klasikinės muzikos koncertai, teatro spektakliai, tradicinės graikų muzikos ir šokių pasirodymai. Atėjus rudens sezonui rengiamos derliaus šventės, skirtas regiono žemės ūkio paveldui paminėti. Tiek vietiniai gyventojai, tiek regiono svečiai gali dalyvauti vynuogių derliaus nuėmimo šventėse, taip pat ir alyvuogių derliaus nuėmimo ritualuose. Šventėse skamba muzikos ritmai, vyksta šokiai po žvaigždėtu dangumi – tai nepakartojama patirtis!
- Lauktuvės iš Peloponeso: Peloponesas garsėja išskirtiniu alyvuogių aliejumi, vertinamu dėl aukščiausios kokybės ir sodraus skonio. Parsivežkite namo šio regiono skonį – butelius ypač tyro alyvuogių aliejaus, pagardinto kvapniomis žolelėmis arba citrusiniais vaisiais. Vietinėse dirbtuvėse ir studijose atrasite išskirtinių keramikos dirbinių – nuo įmantriais raštais puoštų dekoratyvinių vazų ir lėkščių iki funkcionalių virtuvės indų ir amforų. Nustebinkite artimuosius išskirtiniais papuošalais, įkvėptais vietos gamtos grožio ir kultūros paveldo – amatininkų butikuose ir galerijose ieškokite rankdarbių su ametistu arba turkiu. Peloponesas taip pat garsėja šviežių vaisių ir gardžių saldumynų gausa. Saulėje prinokusių figų stiklainiai, citrusinių vaisių saldumynai, traškūs migdolų ir sezamo traškučiai yra puikios lauktuvės artimiesiems!
Keliautojai dalijasi:
- Oficiali Graikijos valiuta yra euras (EUR). Būtinai turėkite grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams.
- Valstybinė kalba – graikų, tačiau plačiai vartojama ir anglų kalba, ypač turistinėse vietovėse. Išmokę kelias pagrindines frazes graikų kalba, parodysite pagarbą vietos kultūrai.
- Regioną lengva tyrinėti automobiliu. Tarp didžiųjų miestų ir miestelių galima keliauti viešuoju transportu – autobusais ir traukiniais.
- Daugelis Graikijos parduotuvių, restoranų ir kitų verslų laikosi siestos tradicijos – po pietų užsidaro kelių valandų pertraukai, o vakare vėl atsidaro.
Sukurkite įspėjimą apie kainą ir mes jus informuosime, kai atsiras geros šios šalies kainos.
Atraskite Peloponesą
Mikėnų miestas
Viena įspūdingų Peloponeso lankytinų vietų – senovės Mikėnų miestas, kadaise buvęs galingos civilizacijos, gyvavusios II tūkstantmetyje pr. m. e., centras. Mikėnai žinomi dėl sąsajų su graikų mitologija ir Homero epais. Aplankykite Liūto vartus – monumentalų įėjimą, dekoruotą įspūdingais liūtų reljefais, bei Atrėjo lobyną – didžiulę bičių avilio formos kapavietę. Archeologijos muziejuje eksponuojami artefaktai, supažindinantys su Mikėnų civilizacijos didybe. Keliautojai gali pasivaikščioti po karališkųjų rūmų griuvėsius, kuriuose, kaip manoma, gyveno legendinis karalius Agamemnonas! Mikėnuose būtina apsilankyti kiekvienam, besidominčiam senovės Graikijos praeitimi.
Epidauro miestas
Epidaure išvysite puikiai išsilaikiusį senovės Graikijos teatrą, pastatytą IV a. pr. m. e. Teatras garsėja tobula akustika – šnabždesys scenoje girdimas iš pačių aukščiausių vietų! Vasaros festivalių metu čia vis dar rengiami senovės graikų pjesių spektakliai – tai būtina pamatyti savo akimis! Antikos laikais Epidauras taip pat buvo svarbus gydymo centras, dedikuotas medicinos dievui Asklepijui. Aplinkinės kalvos, apaugusios sodriais žaliais miškais, sukuria raminančią atmosferą. Archeologijos muziejuje eksponuojamos statulos, medicininiai įrankiai ir architektūros kūriniai, leidžiantys geriau suprasti senovės gydymo praktikas.
Monemvasijos miestas
Tai užburiantis viduramžių tvirtovės miestas, įsikūręs mažoje saloje, kurią su Peloponesu jungia siauras pylimas. Rytų Gibraltaru vadinama Monemvasija siūlo nepakartojamus įspūdžius – čia išlikusios viduramžių laikų gatvelės, bizantinės bažnyčios bei uoloje iškalti namai. Miesto labirintai ir senovinės akmeninės sienos dvelkia romantišku žavesiu – keliautojai nusikelia į praeitį! Užkopkite į viršutinę miesto dalį ir pasigėrėkite Egėjo jūros ir aplinkinių kalnų panorama. Ant uolos stūksantis Sofijos soboras – svarbiausia vieta, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai.
Peloponeso šventės
Epidauro festivalis, vienas garsiausių Graikijos kultūros renginių, vyksta kiekvieną vasarą senoviniame teatre. Sudalyvaukite klasikinių graikų dramų spektakliuose, garsėjančiuose puikia akustika bei istorine atmosfera. Mystros Bizantijos festivalyje vyksta inscenizacijos, paradai, skamba gyva muzika, nukelianti į Bizantijos imperijos laikus. Keliaudami rudens sezonu, nepraleiskite vyno ir alyvuogių švenčių! Vietiniai gyventojai ir turistai susirenka padegustuoti šviežių alyvuogių, alyvuogių aliejaus bei regioninių Nemėjos vynų. Švenčių metu susipažinkite su Peloponeso istorija, kultūra ir bendruomenės dvasia.
Ekskursijos Peloponese
Istorijos entuziastams rekomenduojama sudalyvauti ekskursijose po senovės Mikėnus ir Epidaurą – patyrę gidai atskleis Mikėnų karalių legendas ir papasakos apie senovės graikų teatro pasaulį. Keliaudami pėsčiomis po Monemvasiją, aplankysite Bizantijos bažnyčias, venecijietiškus įtvirtinimus ir uolėtus kraštovaizdžius. Mėgstantiems nuotykius gamtoje siūlomi žygiai pėsčiomis į Mani pusiasalį ir Taigeto kalną – aplankysite nuošalius paplūdimius bei tradicinius akmenimis grįstus kaimelius. Į daugelį ekskursijų įtraukiama ir vietinė gastronomija: sustojama alyvuogių aliejaus ūkiuose ir pajūrio tavernose, kur galėsite padegustuoti autentiškų Peloponeso virtuvės patiekalų.
Mikėnų miestas
Viena įspūdingų Peloponeso lankytinų vietų – senovės Mikėnų miestas, kadaise buvęs galingos civilizacijos, gyvavusios II tūkstantmetyje pr. m. e., centras. Mikėnai žinomi dėl sąsajų su graikų mitologija ir Homero epais. Aplankykite Liūto vartus – monumentalų įėjimą, dekoruotą įspūdingais liūtų reljefais, bei Atrėjo lobyną – didžiulę bičių avilio formos kapavietę. Archeologijos muziejuje eksponuojami artefaktai, supažindinantys su Mikėnų civilizacijos didybe. Keliautojai gali pasivaikščioti po karališkųjų rūmų griuvėsius, kuriuose, kaip manoma, gyveno legendinis karalius Agamemnonas! Mikėnuose būtina apsilankyti kiekvienam, besidominčiam senovės Graikijos praeitimi.
Epidauro miestas
Epidaure išvysite puikiai išsilaikiusį senovės Graikijos teatrą, pastatytą IV a. pr. m. e. Teatras garsėja tobula akustika – šnabždesys scenoje girdimas iš pačių aukščiausių vietų! Vasaros festivalių metu čia vis dar rengiami senovės graikų pjesių spektakliai – tai būtina pamatyti savo akimis! Antikos laikais Epidauras taip pat buvo svarbus gydymo centras, dedikuotas medicinos dievui Asklepijui. Aplinkinės kalvos, apaugusios sodriais žaliais miškais, sukuria raminančią atmosferą. Archeologijos muziejuje eksponuojamos statulos, medicininiai įrankiai ir architektūros kūriniai, leidžiantys geriau suprasti senovės gydymo praktikas.
Monemvasijos miestas
Tai užburiantis viduramžių tvirtovės miestas, įsikūręs mažoje saloje, kurią su Peloponesu jungia siauras pylimas. Rytų Gibraltaru vadinama Monemvasija siūlo nepakartojamus įspūdžius – čia išlikusios viduramžių laikų gatvelės, bizantinės bažnyčios bei uoloje iškalti namai. Miesto labirintai ir senovinės akmeninės sienos dvelkia romantišku žavesiu – keliautojai nusikelia į praeitį! Užkopkite į viršutinę miesto dalį ir pasigėrėkite Egėjo jūros ir aplinkinių kalnų panorama. Ant uolos stūksantis Sofijos soboras – svarbiausia vieta, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai.
Peloponeso šventės
Epidauro festivalis, vienas garsiausių Graikijos kultūros renginių, vyksta kiekvieną vasarą senoviniame teatre. Sudalyvaukite klasikinių graikų dramų spektakliuose, garsėjančiuose puikia akustika bei istorine atmosfera. Mystros Bizantijos festivalyje vyksta inscenizacijos, paradai, skamba gyva muzika, nukelianti į Bizantijos imperijos laikus. Keliaudami rudens sezonu, nepraleiskite vyno ir alyvuogių švenčių! Vietiniai gyventojai ir turistai susirenka padegustuoti šviežių alyvuogių, alyvuogių aliejaus bei regioninių Nemėjos vynų. Švenčių metu susipažinkite su Peloponeso istorija, kultūra ir bendruomenės dvasia.
Ekskursijos Peloponese
Istorijos entuziastams rekomenduojama sudalyvauti ekskursijose po senovės Mikėnus ir Epidaurą – patyrę gidai atskleis Mikėnų karalių legendas ir papasakos apie senovės graikų teatro pasaulį. Keliaudami pėsčiomis po Monemvasiją, aplankysite Bizantijos bažnyčias, venecijietiškus įtvirtinimus ir uolėtus kraštovaizdžius. Mėgstantiems nuotykius gamtoje siūlomi žygiai pėsčiomis į Mani pusiasalį ir Taigeto kalną – aplankysite nuošalius paplūdimius bei tradicinius akmenimis grįstus kaimelius. Į daugelį ekskursijų įtraukiama ir vietinė gastronomija: sustojama alyvuogių aliejaus ūkiuose ir pajūrio tavernose, kur galėsite padegustuoti autentiškų Peloponeso virtuvės patiekalų.
Taip, Lietuvos Respublikos piliečiams užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, kuri turi galioti visą numatomo buvimo Graikijoje laikotarpį.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Peloponesą?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.
Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus pirmieji!